menu 2

Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

úterý 2. srpna 2016

Letní hra 2016: Fear of dutyZemě je po globálním kolapsu zamořená radiací. Přežívají už jen skupinky lidí. Ty ovšem jsou stále v ohrožení. Všichni lidé v sobě mají virus, který je zabíjí. To není jediné nebezpečí. Pohybující se mračna radiace - ty nutí lidi migrovat. Lidé hledají potravu, zbraně a hlavně vakcíny. V neposlední řade se zde pohybují monstra stříkající kyselinu. Láká je hluk a strach, a proto jim lidé dali přízvisko FEARRAT. Jedinou nadějí lidí je najít laboratoř, kde by se měly nacházet lékařské záznamy o léku na virus. Zbývá poslední oblast, kde by se mohla nacházet, ale vaše skupina není jediná, kdo ji hledá...

 


Pravidla hry:

Ve hře budou dva až tři týmy, které budou mít svoji základu v území. Tu budou muset bránit a plnit úkoly. Ze štábu bude řízen průběh hry (cca 3 lidi - Aleš, David, Lukáš, Ondra Falta) jednak pomocí SMS zprávy velitelům týmů a nebo skrze obálky s úkoly. Štábem bude stan u civilizace, kde bude možné ubytování v případě vyčerpání, nemoci nebo zranění. Ve štábu bude možné dobití baterek do zbraní (bude-li technicky možné, tak ze sítě, pokud ne, tak z agregátu) a doplnění vody. Doplnění vody bude možné i při některých misích a z pramenů v krajině.

Kdo nezná, at si pozorně přečte pravidla Airsoftu týmu RAT. Budou platit i pro hru "FEAR OF DUTY" ----->> pravidla zde OBCHODNÍ STANICE

Nachází se zde: obchodník, velitelské stanoviště, „mrtvoliště“ a radiostanice pro zadávaní úkolů. Na tomto místě se nestřílí. Ti, kteří odchází z „mrtvolište“ mají po určitý perimetr od stanice imunitu (stejně tak nesmí střílet). Tato zóna platí i pro všechny ostatní, kteří přicházejí do stanice za jiným účelem.
 

RADIOSTANICE

 

Místo, kde budou týmy získávat úkoly. Na dodržování pravidel v oblasti radiostanice dohlíží vedoucí.

Pravidla:

Stanice je oblast, která není vždy přístupná. Je to zóna, kde je radiace. Občas se tam dá bezpečně projít. To může vedoucí vyhlašovat pro jednotlivé týmy SMS zprávou nebo v předem určeném čase. Stejně tak stopuje čas, kdy se oblast uzavře v radiačním mraku. Pokud nestihnou oblast, která bude vyznačena, opustit, umírají. Radiace je příliš silná i pro radiační oblek. Pokud nějaký tým oblast obklíčí, aby vystřílel druhý tým, může se objevit FearRat.OBCHODNÍK

Jde-li do hrací zóny, může být vyrabován "rabovací baťůžek".  Nemusí to být pro tým výhra (moc tam toho nemusí mít). Inventář se mění, protože se týká jen úkolu, do kterého je obchodník zapojen. Prodává základní věci, zadává „mini“ úkoly a prodává i úkolové předměty (za hodně draho). Tým tak nemusí plnit vše, ale bude je to něco stát.Platí se penězi vyměněnými za zátky. Mění se věci - funguje smlouvání. Pokud tým najde např. někde odhozenou pneumatiku nebo plechovku, tak to může zkusit vyměnit..
MRTVOLIŠTĚ – místo na obchodní stanici

Nesmí se komunikovat o úkolech nebo nepřátelském pohybu s živými členy týmu. Naopak živí můžou rozdat instrukce mrvím. Ti nemusí jít na svou základnu a mohou se tak rovnou zapojit. Každý tým bude mít svou bránu pro vstup do herního prostředí. Mrtví jsou na 1 hodinu. Pokud není určeno jinak.


ZÁKLADNA

Každý tým si jí vybuduje na utajeném místě. Během hry hráči můžou hledat nepřátelskou základnu, ale není to priorita. Pokud ji dobyjí, tak získávají rabovací baťůžek. Ten obsahuje víčka, obvazy a vakcíny. Pokud tým základnu ubrání a jde bránit laboratoř - zásoby si  rozdají.


Ztráta základny:Základna se nemusí přestěhovat, není v ní nový „rabovací baťůžek“. Je-li základna zničena, už ji nemá cenu bránit (pro tým je v podstatě nedůležitá).

RADIOAKTIVNÍ ZÓNA

Je vyznačena páskou. Vstup možný pouze v pláštěnce (pláštěnku nelze ukrást z mrtvoly). V týmu si ji hráči mohou předat. Po odchodu ze zóny se pláštěnka musí sundat a pověsit na strom za páskou. Vedoucí si ji večer převezmou (bude zas k dispozici u obchodníka nebo součásti úkolu). Pláštěnky jsou jen na jedno použití.

 


VIRUS (zařadí se do hry podle množství hráčů)

Virus má v sobě každý hráč. Musí si shánět vakcínu, pokud ji nesežene, umírá. Je na týmu, zda-li si jí bude každý smolit pro sebe nebo se rozhodovat komu ji dá. Každý večer nahlásí kolik mají vakcíny (vysílačkou, SMS). Do 8:00 hod ráno musí být v týmu rozhodnuto, kdo bude mít vakcínu. Mrtví nejsou v týmu po dobu 3 hodin. Jdou na základnu vedoucích a nahlásí se. Ti je využijí pro úkoly nebo z nich udělají nájezdníky. Po  zásahu jsou mrtvý, dle pravidel (tak pokračují dokud jim čas neskončí a vrací se k týmu). Hráč, který je v terénu a nemá možnost nic nahlásit, nemá vakcínu... dodržuje čas 8:00 ráno smrt a odchod na základnu vedoucích hry!


NÁJEZDNÍCI

Můžou a nemusí být, tak opatrně. Platí pro ně pravidla jako pro ostatní hráče.

LABORATOŘ

Musí se najít lék - to trvá 8 hodin. Může se to urychlit pomocí plněním úkolů (mezitím se může přepadnout druhý tým).  Pokud budou splněny úkoly, neměl by být problém vyzkoumat vakcínu. V jiném případe asi problém bude:).. Laboratoř se otevře k večeru předposledního dne. Tým by měl  mít nejen všechny indicie k vynalezení léku, ale i kód k otevření dveří laboratoře. Přestřelka v laboratoři = stejná pravidla jako u "základny". Pokud tým laboratoř neubrání ani nezůstane nikdo z druhého týmu (muže se o to postarat FearRat). Laboratoř se sama uzamkne a musí se opět otevřít (odemykají se zámky s číselným kódem).


FEARRAT

Monstrum pohybující se po oblasti (jeden vedoucí). Bude na vysílačce nebo mobilu. Vedoucí ho můžou někam poslat, aby znepříjemnil úkol. Stejně tak ho můžou zavolat do oblasti, kde se hodně střílí, dobývání základny atd...Pokud je základna zničena monstrem, zůstává prázdná a nemá imunitu. Vedoucí, který hraje FearRata zůstane na základně. Pohlídá věci, dokud se někdo do hodiny nevrátí. Pokud se tak nestane, zabaví některé věci a ty budou k dispozici u obchodníka. Zabití od monstra je  1 hod.


Oblek: půllitrová pet lahev na zádech, celoobličejová maska, bunda...

Zabije se jen po zásahu  do pet lahve. Nehraje pak půl dne. Pokud není potřeba pro nějaký úkol.

Zbraň: vodní pistole – jako kyselina (musí se  přiblížit)

Herní prvky:ZÁTKYZátky jsou jako symbol skalpů.·  * Každý hráč má u sebe alespoň jednu zátku

·  * Při zásahu hráče se čeká 5 minut na medika, hráč je zraněný a může volat o pomoc, ale nesmí se sám pohybovat. Během této doby ho může ošetřit medik, ale také k němu může doběhnout nepřátelský hráč a zajistit ho – sebere mu zátky a hráč je okamžitě mrtev.

·  * Pokud má hráč více víček u sebe od mrtvých nepřátel a někdo ho zasáhne a zajistí, má nárok všechny zátky, která má zasažený hráč u sebe.

·  * Zátky lze schovávat a předávat ostatním hráčům. Každý hráč u sebe ovšem musí mít minimálně jednu zátku. Schování se nemyslí ve výstroji hráče, kterou má při sobě – všechny tyto zátky se musí předat při zajištění.

· * Nelze schovávat zátky po zásahu.

· * Nalezené zátky si lze přivlastnit.

· * Zátky lze měnit za peníze v určeném poměru na mrtvolišti a získávat tak výhody vakcíny.

PLÁŠTĚNKAMůže se v radiaci použit jen jednou, po opuštěni zóny se odevzdají. Vedoucí bude někde opodál nebo se položí na označené místo.OBVAZYPoužívají je jen medici. Vždy jeden na zasaženou osobu. Druhý zásah  je smrt.VAKCÍNY (zařadí se do hry podle množství hráčů)Nachází se v prostoru nebo součásti úkolu. Tým by měl zajistit pro každého člena vakcínu na každý den. Viz pravidla VIRUS.Střelba dávkamiDá se koupit u obchodníka, nálepka na zásobník. Po vystřílení zásobníku se odebírá a pokračuje se dál podle pravidel.

Zajatec (zařadí se do hry podle množství hráčů)Pokud se podaří někoho zajmout (bez násilí). Položí se mu 3 otázky a jedna odpověď musí být pravdivá.

Mohou ho prodat za hodně dobrou cenu u obchodníka. Nebo popravit, nesmí ho zadržovat déle než 1 hodinu. Nikdo se nesmí sám zabít, pokud dojde k obklíčení. Zajat muže být dotekem nebo zasazením do končetin (ihned ošetřen medikem). Pravidla „zajatec“ se nevztahuji na nájezdníky.PenízeVyměňují se za víčka a za předměty. Za ně se nakupuje u obchodníka.

Laboratoř:Sbírá pomůcky pro výrobu léku (zkumavky, DNA fearratů, hadičky, odstředivku, generátor atd...) To vše bude ve formě jednoduché puzzle, kterou musí složit v laboratoři při výrobě vakcíny. Pokud část chybí, nutno zakoupit u obchodníka.Kód k laboratoři - musí se sehnat kód na otevřeni dveří.Souřadnice k laboratoři – určen čtverec, kde se má hledat.Co s sebou:výstražná vesta – nasazují si ti, co odchází na mrtvoliště

píšťalku a červený lightstick – pro případ, že se ztratíte nebo se vám něco stane a nebudete se moc pohnout

malou lékárnu – ne dohry, ale pro případ, že by se něco stalo...
hodinky


 Dotazy na ---->> L.hytych@email.cz


Žádné komentáře:

Okomentovat