menu 2

Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

středa 9. září 2015

Letní hra 2015: Survive or die

Z sms zaznamu dobrého airsofťáka Leoše
17.–21.7. 2015 proběhla airsoftová akce v prostoru Hostýnských vrchů u Holešova.
Zúčastnilo se jí 11 lidí z týmu R.A.T. a 13 lidí z týmu Holešov.
Tato akce byla fyzicky, ale především psychicky náročná. Byla vedená formou puťáku, ke kterému patří přespávání v přírodě, omezený odpočinek, noční hlídky, hygiena v přírodě, stravování táborovou formou, ale i dlouhé pochody, dlouhé čekání na nepřítele, samota i bezpodmínečná spolupráce s ostatními, komunikace na dálku nebo neverbální komunikace na blízko.
Příprava na akci
PJN
Mise a pravidla:
PJN (prostředek jaderného napadení) - primárním cílem je zneškodnit PJN soupeře (odemknout a sebrat číslicový zámek) a uhájit svůj PJN.
PJN musí být umístěn ve středu volného prostranství tvaru kruhu o poloměru min. 5 m.
PJN je označen třemi oranžovými praporky a oranžovou chemickou svící (nová každou noc).
PJN nesmí být v rámci hry přemisťován.
Sekundárním cílem je obsazení tábora soupeře – uloupení kešky.
Byla to první větší akce R.A.T. týmu a proběhla středně úspěšně.
Více deník jednoho účastníka:
Velitelství R.A.T. – rozdělení do dvou týmu Alfa a Beta.Alfa se rozdělí na podskupiny po dvou a prozkoumá prostor, najde místo pro raketu. Vyhýbá se cestám a jakémukoliv prozrazení. Před příjezdem Bety najde nejvhodnější trasu postupu a zajistí místo výsadku.Alfa se přesouvá k prostoru kolem Hostýnských vrchů
05:17 – odjezd z Prahy
8:29 – Zlín - vyzvednutí PJN v úschovně a přesun do prostoru podle místa udaným týmem Alfa (na nádraží je už připraven špeh Holešovského týmu, nevíme o něm – naštěstí se mu ztratíme).
10:11 – jsme vyzvednuti Alfou a přesouváme se k táboru, který byl mezitím vybudován. Teplota se pohybuje kolem 36 °C. Cesta je náročná, trvá nám 3 hodiny (procházíme kolem tábora Holešováků, bohužel o něm nevíme, stejně tak oni nevědí o nás).
13:45 Budováni tábora, postavení PJN. Příprava obrany. Vyráží prvni hlídka směrem na Hrad – vytipované místo.

Průzkumníci David P. a Joel
19. 7. 6:50 - jsem na denní hlídce asi 50 m východně od základny. Skrýš pod roztaženou baracudou. Nic se neděje. Od 22 h do 5:45 noční hlídky, vždy 1 osoba na hodinu. Ráno Alešův budíček, rozdělení do hlídek – 4 zůstávají v táboře, ostatní většinou po 2 vyrážejí na průzkum. Je sucho, hlídka spotřebuje 4 a víc litrů vody na den. Musí se vytvářet kolony min. 3 lidí, kteří chodí pro vodu. Máme uskladněno zhruba 40 litru.
Hlídka
Do tábora se musí chodit opatrně, abychom nebyli zpozorováni. Jeden zraněný napaden vosou :).
8:45 střídání hlídky na západě, jde Pavel, já jdu spát na 45 min.David mě maluje maskovacími barvami a já jeho. Na základně jen David, koordinuje,ostatní na hlídce a na průzkumu. Střídám Ondru na východě. Klid.
Hlídka
13:36 - první kontakt- na křižovatce 1 mrtvý Holešovák (mrtvý na 1 hodinu, nasadí si červený šátek), 4 utekli. Od nás nikdo. Nepodařilo se je sledovat.
14:31 - objevena PJN na E11. Já obědvám na základně, David koordinuje, připravuje podporu. Hlídka - Lukáš, David P., Joel P. - úspěšně útočí na PJN. Škoda, že je to něco jiného :) (nějaký sloupek od lesníků). Ruší se akce. Všude klid.
Falešná PJN

15:20 - Aleš mě vystřídal na hlídce.
18:00 -sraz všech na základně. Příprava na noc a další den. David má úpal, bolest hlavy, nevolnost. Hodně spal. Chvíli velel Luky. Baterky od vysílaček jsou slabé.
22:22 - mám hlídku, přišla malá bouřka, sprška, hrozí každou chvíli, že bude lejt. Fouká silný vítr. Kapky padající na listy připomínají kroky. Je napětí.
20.07.15 9:13 - jdu s Alešem a Pavlem pro vodu, jako zajišťováky máme Joela a Ondru. Návrat na základnu za 3 - 4 hod., pokud nebudou komplikace.
Hlídkovací stanoviště
12:26 - jsme zpět, u studánky jsme byli v 10 h, zpátky šli jen nosiči Aleš, Pavel a já, cestou necestou. Doprovod se přidal k Petrovi a Majzlíkovi, šli na průzkum. Žádný kontakt ani špeh. Únava. Jdeme obědvat a odpočívat. Dodáno 40 l vody. Počasí je skvělé - polojasno, lehký vítr.
14:54 - jsem po vydatném obědě z balíku MRE. Hlídkujeme: Aleš na východě, Pavel a Tom na jihu, já na západě. Na základně spí Luky. Zbytek je na průzkumu. Hlášeny další střety opět u křižovatky.
15:55 - skupina 11 Holešováku míří směrem k táboru. Aleš, Luky, Pavel, Tom a já jsme obrana. David a Ondra to schytali, 3 zabili, ale byli hodinu mrtví. Budeme hájit základnu, pokud nás najdou.
17:04 - nepřítel zatím nedorazil. Průzkum dorazil kromě Davida a Ondry, co vyšli nejpozději. Možná neví, kde jsme a nepřijdou. Jsou prý 500 m od nás.Petr dnes dal 3 a je happy, Tom nikoho, byl na základně a je naštvaný. Zvedá se vítr.
17:34 - zabili jsme hejkala Milana S. – Holešovák a jejich vedoucí. Nevíme, zda před smrtí hlásil polohu. Jsem připraveni hájit základnu.
18:07 - hejkal Milan obživnul, teď dá echo ostatním.Budeme bránit tábor i raketu. Zatím klid.
18:36 - stale klid. Mohou zaútočit za 5 min, za hodinu nebo i nad ránem.Opevňujeme se a musíme být ve střehu. Střídám teď Toma na hlídce. Někteří kluci nejsou moc
pozorní, asi za to může už vyčerpání. Povídají si nahlas, ruší tím hlídky a prozrazují pozice.
Příprava na obranu
20:15 - stále čekáme na útok, který nepřichází. Kolem základny máme několik stanovišť. Čekáme, že zaútočí v jeden čas ze všech stran.

21:11 - padá noc. Majzlík volal do hospody v Rusavě, zda tam nesedí parta v maskáčích a prý ano (připravená dezinformace, uvěřil tomu a strhl s sebou několik lidí v táboře. Neposlouchají, dělají jako by nic). Mezitím se David s Ondrou střetli s 10 Holešovákami. Vznikl chaos, Holešováci stříleli i do vlastních.
22:00- všichni jsme na základně. Střídání hlídek není moc pravidelné, je znát unava a nuda z čekání. Hoši by nemohli být myslivci. Taktická porada, jak moc hlídkovat v noci.
22:02 - stále koluje, že ráno po rozednění bude bitka. Hlídkujeme po dvojicích okolo základny. Spát bude vždy jeden z dvojice. Držím stráž s Alešem, asi 7 m od PJN. Je klid, jen cvrčci okolo. Pod trávou jsme ukryli prázdné pet lahve, aby se nepřítel prozradil. Padá noc. Půjdu si čistit zuby a spát/hlídkovat. Luky mi půjčil repelent, dnes snad budu bez štípanců.
22:50 – 23:10 - noční útok. Celkem chaos. Není nic vidět. Holešováci porušili několik pravidel. Bitka ukončena.
David P. nevydržel a šel to řešit ústně, ukončení hry. Mezi Holešovákami málo disciplíny.
Mapa prostoru s vyznačením střetů a pozic týmů
Holešováci v noci přišli a za táborem na nás 10 min křičeli provokace, často vulgární, a stříleli (mezitím se jeden blížil z jiné strany). Kropili nás dávkami, nepřiznávali. Použili štít vyrobený z klacků a ze staré bundy. Ve tmě to nebylo vidět a neřekli to. Vše znělo jako zásah. Někteří byli posilnění alkoholem. Milan S. (vedoucí Holešováků) bude z toho vyvozovat důsledky a možná je rozpustí… Bránili jsme se dobře. Pokud bychom hru dohráli, tak by Holešováci časem vyhráli. Má na tom 90% zásluhu Milan S. Obcházel po nocích s GPS místa vytipovaná pomocí google earth a přespával tam. On nás našel. A on se plazil k táboru z jiné strany, kde by se dostal mezi nás.
21.7. 14:03 - u Svobodů na rautu, bavíme se o akci s Holešovákami. Už klidná a pohodová atmosféra.
Hodně jsme se z akce poučili a víme, co příště dělat a co nedělat. Například neplatí, že pokud něco není v pravidlech, že je to povoleno. Jinak si tam příště můžeme vzít velkou krabici a říct, že máme tank :).
18:00 - odjezd směr Praha.
Závěrečný raut

3 komentáře:

Unknown řekl(a)...

Dobrá práce!

Filip SCHNECK Marek řekl(a)...

Přes velký krabice jsem tu já :D

Filip SCHNECK Marek řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.

Okomentovat