menu 2

Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

pondělí 7. září 2015

Aktualizovaná pravidla R.A.T.

Aktualizovali jsme pravidla pro tento rok, Koukněte na ně, ať nejste překvapení :) Najdete je i na stránce Podmínky.

Pravidla RAT:

I když je airsoft hra na válku, tak má svá pravidla. RAT se snaží tato pravidla dodržovat a předávat je i do jiných týmů.

Zde jsou popsána základní pravidla RAT týmu, kterými se řídí každý člen RAT. Pravidla platí pro všechny hry, které RAT pořádá – není-li udělena výjimka dle situace či scénáře pro hru.Pokud něco není uvedeno v pravidlech, neznamená to automaticky, že je to povoleno. Je třeba užívat rozum a hrát tak, abychom sobě ani druhému neublížili a ani nekazili hru druhým lidem. Pokud máte něco, co není v pravidlech, je dobré před tím informovat vedoucího hry a poradit se zda se to může použít. Ten, pokud vám to schválí, bude dodržovat mlčenlivost, aby váš nápad nebyl vyzrazen druhému týmu.

Pravidla pro hry RAT:
 1. Hráč – používá ochranné brýle nebo mřížku přes oči. Nesmí je během hry sundat, ani na mrtvolišti. Doporučujeme i masku přes ústa či šátek - předejde se vystřelení zubu. Výhodou je vhodné maskovací oblečení.
 2. Střelba – střílí se jednotlivými. Pokud to zbraň nedovoluje, tak jen krátké dávky (to znamená stisknout spoušť a hned pustit).
 3. Úsťová rychlost - krátké zbraně - max. 120m/s; dlouhé zbraně - max. 140m/s; manuální odstřelovačky - max. 170m/s
 4. Zásah - oznamuje se zvednutím ruky a zřetelným ohlášením "Mám". Dále se drží ruka nahoře, nebo zbraň nad sebou pažbou nahoru a odchází na mrtvoliště (určené místo). Není-li určeno mrtvoliště, odchází se mimo zónu konfliktu. U specifických scénářů, kde je třeba zůstat po zásahu na místě, je mrtvola označena červeným šátkem na hlavě. Místo střelby zblízka (cca 3 m) je hráč zabit hlasitým “máš” nebo “zásah”. Při zabití hráče dotykem spojeného s oznámením “máš” nebo “zásah”, hráč umírá tiše, bez upozornění na svou smrt, aby neprozradil útočníka. 
 5. Platnost zasahu - platí i letmý zásah - i do batohu a výstroje. Neplatí do zbraně, neplatí odražená. Hrajeme čestně - v případě pochyb raději přiznat zásah.
 6. Pyrotechnika a pasti, štíty - není-li domluveno jinak, platí zákaz pyrotechniky a štítů. Pokud pyrotechniku hra umožňuje, používáme pyrotechniku předem na to určenou. Prioritou je bezpečnost při odpalování i zdraví všech ostatních! Štít se používá jen pro hry tomu určené. Štíty nejsou zcela neprůstřelné, stejně jako v realitě - vyrábí se z kartonu a to v tloušťce maximálně 2 vrstvy. Tj. z dálky účinné, při bližším zásahu omezeně účinné. U pastí je opět prioritou bezpečnost. Uvažte, že kuličky vystřelené z pastí letí z úhlů, které nemusí být brýlemi zcela chráněné. Pasti světelné, vystražné a vystřelování kuliček bez použití pyrotechniky a velkých sil jsou bezpečné. Zásah kuličkou z pasti je platný.
 7. Civilista v oblasti hry - hlásí se zavoláním "civil" a přerušením střelby. Po vzdálení civilistů se hra obnoví zvoláním “hra”. V případě, že není bezprostřední kontakt s protihráči, lze jen upozornit tiše spoluhráče a předejít zpozorovaní ukrytím.
 8. Ekologie - v lese a i jinde, není-li vedoucím řečeno jinak, se používají výhradně bio kuličky. Bio se dají koupit až do váhy 0.36g. Výjimkou jsou kuličky těžší než 0.36g pro ostřelovací pušky, protože se bio nevyrábí. Stejně tak po sobě uklízíme prostor a nenechávame odpad. Ke krajině se chováme šetrně. Po hře rozebereme střelecké kryty a zahladíme stopy po hře.
 9. Zakaz - konzumace alkoholu před a během hry. Stejně tak drog či jiných povzbudivých látek (nezahrnuje energo drinky a kafe)
 10. Etiketa – chováme se slušně ke spoluhráčům i k nepříteli. Nepoužíváme vulgarismy. Neřešíme nedorozumění rvačkou. Vše, co se nám nelíbí hlásíme zodpovědné osobě. Navzájem si pomáhame a to před, během i po hře. Používáme rozum a logiku.
 11. Sarže – pro lepší koordnaci a dorozumění máme systém sarží. Nižší šarže vždy poslouchá vyšší, bez ohledu na to, jak je její rozkaz “hloupý”. Pokud je rozkaz v rozporu, oznamíme to vyšší šarži nebo stejné, od které jsme rozkaz dostali. Ten poté vyhodnotí situaci. Šarži může získat každý člen týmu po splnění fyzických předpokladů, na základě osvědčení zkušeností, či vrozeného talentu pro velení. Rozkazy nebereme jako buzeraci, ale něco, co je do realného života potřeba. Musíme se naučit poddávat se velení, ale i velet.

Žádné komentáře:

Okomentovat